Co řekli o Milošovi?

Bohumil Doležal, rádoby politolog:
"Pan Zeman se už několik měsíců, ne-li let, třese na návrat do politiky jako řeznický hafan na věnec buřtů. "
(TV Nova - Střepiny, 14.11.2004)

Oldřich Danda a Alexandr Mitrofanov, deník Právo:
"Zeman provozuje woodoo"
"Jako kouzelník provozující magické rituály woodoo vypadá v posledních týdnech expremiér a bývalý šéf ČSSD Miloš Zeman. Ve své chalupě na Vysočině jako by před sebou měl hadrové figurky tří nejnenáviděnějších nepřátel - Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse a Lubomíra Zaorálka, do kterých zapichuje jehly."
(Právo, 28.3.2003)

Alexandr Mitrofanov, komentátor deníku Právo:
"...to, co tady bylo vyhnáno prášky podle Zemanovy metody, najednou pod jiným vedením a za jiné situace přestalo fungovat."
(ČT1 - Bez obalu, 27.3.2003)

Milan Šíma, moderátor ČT:
"Miloš Zeman je v posledních týdnech takovým Hopkirkem sociální demokracie. Jeho fyzická schránka možná pobývá na Vysočině a objímá stromy, ale duch Miloše Zemana je v Lidovém domě stále všudypřítomný."
(ČT1 - Bez obalu, 27.3.2003)

Petr Hýbl, předseda Poslaneckého klubu ČSSD:
"No já si myslim, že Miloš Zeman je teď trošku mimo mísu, jak se říká. Protože je na Vysočině, je v lese..."
(Radiožurnál, 27.3.2003)

Daniela Drtinová, moderátorka ČT:
"Třeba Miloš Zeman mi bude chybět. Jedenadvacítky s ním byly zábavné a zajímavé. A zvedal nám sledovanost."
(Ring, 18.3.2003)

Časopis Týden:
"...dostaneme se k dalšímu předsedovi vlády Miloši Zemanovi. Ten ministry neodvolával, ale přímo zařezával."
(Týden - názory a komentáře, 17.3.2003)

Kamil Vašut, číšník U Bílé růže v Novém Veselí:
"Byl tady v létě. Jak se povídají neuvěřitelné příběhy o Zemanovi a becherovce, tak u nás si ji ještě nedal. Spíš matonku, jednou snad měl grog."
(Plzeňský deník, 24. 1. 2003)

Václav Lupínek, někdejší ředitel Jan Becher - Karlovarská becherovka:
"Myslím, že když Miloše Zemana zvolí, nebude to pro naši republiku žádná katastrofa. Ještě v době, kdy jsem vedl likérku, byl u nás Miloš Zeman na návštěvě. Choval se výborně, byl velice vtipný."
(Plzeňský deník, 24. 1. 2003)

Jana Bobošíková, moderátorka TV Nova:
"Myslím, že jsou dva srovnatelní kandidáti, a to je Václav Klaus a Miloš Zeman. Myslím si, že by dokázali reprezentovat republiku a že by dokázali - byť to zní sebeparadoxněji - převzít žezlo po Václavu Havlovi v tom smyslu, že by nebyli loutkami v rukách politických stran."
( iDnes, 4.1.2003)

Vladimír Špidla, předseda vlády ČR:
"Strana půjde do prdele, pokud se ty kurvy kolem Zemana dostanou na Hrad!"
( Blesk, 4.12.2002)

Viktor Kožený:
"Slovo tunelář vymysleli bývalí kvazikomunisté jako součást své předvolební populistické kampaně. Nejsem žádný tunelář. Ti, kteří mě takto ocejchovali, jsou většinou absolutně nevzdělaní v ekonomické, právní a obchodní problematice. V mnoha případech se jedná o osoby, které se desítky let bahnily v závisti a bolševismu." ...
"Hned poté, co jsem řekl, že jdu do politiky, »vydal« na mě růžový Stalin zatykač. Po zjevné otravě alkoholem se nechal slyšet, že mě prý osobně nechá zavřít a přijede se na mě podívat na Ruzyň. Tato pozornost mě potěšila, ale nejsem sebevrah. S politikou to myslím vážně, ale působit tam, kde se bojuje metodami padesátých let, je přinejmenším rizikové. Já upřednostňuji demokratické způsoby boje a ponechám zápasy v bahně růžovým kaprům."
(Blesk, 17. 12. 2001)

Viktor Kožený:
"To, co předvádí ten růžový kvazikomunista, jsou totalitní manýry jako v roce 1948."
(Deníky Bohemia, 2001)

Miroslav Štěpán:
"Musíme si dát pozor na prognostiky, kteří mluví o vzdálené budoucnosti. My však potřebujeme vědět, co bude zítra, ve středu, ve čtvrtek a v pátek."
(Mladá fronta, srpen 1989)

na předchozí stránku úvodní stránkapsaný životopisnovinkyPřátelé Miloše Zemanaživotopis v datechfotografievýroky a bonmotyknihyprojevy, články a rozhovoryústní interpelaceprezidentské volbyřekli o MilošoviZeman v roce 1989Zemanovy domydiskusní fórumvaše názoryodkazy na úvodní stránku
© 2002 - 2016 zemanolog     (email: zemanolog zavináč centrum tečka cz)