Miloš Zeman - aktuálně


Sledujte aktuální dění u Miloše Zemana na Facebooku na jeho stránce. Stačí kliknout zde.

Online rozhovor pro novinky.cz (2010-03-08)

Miloš Zeman se přímo z autobusu Zemák účastnil online rozhovoru se čtenáři serveru novinky.cz.

Zeman představil nový autobus Zemák (2010-03-07)

7. března 2010 Miloš Zeman v Praze představil autobus Zemák pro rok 2010, se kterým plánuje do květnových parlamentních voleb objet celou republiku. Dřívější Karosu, kterou nyní vlastní JZD Hoštice u Volyně, vystřídal autobus značky MAN. Více zde.

Miloš Zeman zvolen předsedou SPOZ (2010-03-06)

Miloš Zeman byl 6.3.2010 v Praze oficiálně zvolen předsedou Strany práv občanů - Zemanovci. Více zde.

Online rozhovor pro iDnes (2010-02-22)

Miloš Zeman se zúčastnil online rozhovoru se čtenáři serveru iDNES.

Zeman v Otázkách Václava Moravce (2010-02-21)

V neděli 21. února 2010 byl Miloš Zeman společně s Mirkem Topolánkem hostem Otázek Václava Moravce na České televizi. Podívejte se na záznam pořadu.

Zeman poskytl rozhovor Blesku (2010-02-15)

Deník Blesk otiskl dva rozhovory s Milošem Zemanem pod tituly Paroubek je podrazák a Projídat budoucnost umí každý.

Zeman: Zeptejte se těch, co slibují, kde na tou vezmou (2010-02-10)

Deník otiskl rozhovor s Milošem Zemanem pod titulem Zeptejte se těch, co slibují, kde na tou vezmou.

Zeman: Zeptejte se těch, co slibují, kde na to vezmou (2010-02-10)

Miloš Zeman poskytl během své návštěvy Ostravska rozhovor Deníku. Připomíná v něm mimo jiné, že během vlád Špidly, Grosse, Paroubka a Topolánka vzrostly splátky státní dluhu z 20 na 75 miliard korun ročně.

Zeman: Oslovíme i voliče ČSSD, kterým Paroubek znechutil politiku (2010-02-04)

Miloš Zeman poskytl další rozhovor pro agenturu Mediafax, ve kterém se vyjadřuje např. k antikampani ČSSD.

Rozhovor se Zemanem na Českém rozhlase a Nově (2010-01-26)

Miloš Zeman poskytl rozhovor Veronice Sedláčkové pro Ozvěny dne Českého rozhlasu. Následně se večer zúčastnil online rozhovoru na webu TV Nova - otázky a odpovědi čtěte zde.

Miloš Zeman se na Hradě setkal s prezidentem (2010-01-26)

Prezident Václav Klaus přijal na Pražském hradě Miloše Zemana, uvítal jej padesátiprocentní hruškovicí. Jak Zeman uvedl, Klaus ho pozval na návštěvu již v září loňského roku při blahopřání k 65. narozeninám. Více o tématech rozhovoru a společné fotky najdete např. zde.

Zeman objížděl Vysočinu (2010-01-22)

Ve čtvrtek a v pátek Zeman navštívil různá města Vysočiny, kde se setkal s občany i podebatoval s místními podnikateli.

Miloš Zeman vstoupil do SPO (2010-01-20)

Ve středu 20. ledna 2010 vstoupil Miloš Zeman do Strany práv občanů. Učinil tak na schůzi místní organizace SPO v Novém Veselí, když se sám přihlásil o přihlášku se slovy "já chci taky." Média nejvíce zaujal obsah igelitky, se kterou Zeman na schůzi přišel - byla v ní láhev slivovice. Více čtěte na tn.cz nebo denik.cz.

Zeman byl hostem Hyde parku na ČT24 (2010-01-18)

Miloš Zeman byl hostem pořadu Hyde park vysílaného na ČT24. Podívejte se na záznam pořadu.

Zeman se setkal s Pražany (2010-01-14)

14. ledna se Zeman zúčastnil besedy s občany v Křižíkově pavilonu na pražském výstavišti.

Zeman navštívil Liberecký kraj (2010-01-13)

Ve dnech 12. a 13. ledna 2010 navštívil Zeman Liberecký kraj. Během návštěvy diskutoval s občany v Novém Boru, České Lípě, Jablonci nad Nisou a Liberci.

Spouštěčem černých duší byl Gross, říká Zeman v rozhovoru pro Lidovky (2010-01-09)

Lidové noviny zveřejnily rozhovor s Milošem Zemanem.

Zeman navštívil Jihočeský kraj (2010-01-07)

Ve čtvrtek 7. ledna navštívil Zeman jihočeská města Tábor, Písek a České Budějovice, kde otevřel novou kancelář Strany práv občanů. Zároveň představil nové členy strany v Jihočeském kraji Čestmíra Císaře a bývalého ředitele Národního parku Šumava Ivana Žlábka. Více zde.

Zeman poskytl rozhovor pro iDNES (2010-01-06)

Portál iDNES zveřejnil rozhovor s Milošem Zemanem.

Zeman definitivně potvrdil kandidaturu proti Paroubkovi (2010-01-04)

Server Parlamentní listy s odvoláním na Radiožurnál uvedl, že Zeman dnes definitivně potvrdil svou kandidaturu za SPO v Ústeckém kraji proti Jiřímu Paroubkovi (ČSSD). Informaci Zeman dnes potvrdil také ve Zlíně na dotaz ČTK: "Chtěl bych bez ironie poděkovat Jiřímu Paroubkovi, protože jeho věta, že jsem zbabělec, když nekandiduji, byla takovou poslední pověstnou kapkou do číše, proč jsem se kandidovat rozhodl," řekl.

Zeman navštívil Zlínský kraj (2010-01-04)

V pondělí 4. ledna 2010 navštívil Miloš Zeman Zlínský kraj. Ve Slušovicích se setkal s někdějším předsedou JZD Slušovice Františkem Čubou a následně oznámil, že Čuba vstupuje do SPO. "Dnešní společnost nepotřebuje lidi typu Kožený, ale právě osobnosti typu Tomáš Baťa nebo František Čuba," řekl Zeman deníku Právo. Na cestě po Zlínsku se Zeman setkal také s hejtmanem Stanislavem Mišákem (ČSSD) a poté zavítal do obce Zašová. Podle svého vyjádření proto, že tam vyrábějí nejlepší slivovici. ,,Musím upozornit na to, že už pět let dávám přednost slivovici před becherovkou," řekl Zeman na tiskové konferenci ve Zlíně. Více o návštěvě zde.

Šlégr a Paroubek se opřeli do Zemana (2010-01-03)

Kandidáti ČSSD v Ústeckém kraji Jiří Šlégr, Jiří Paroubek a Petr Benda se dnes opřeli do Miloše Zemana. "Jako sportovci, který je zvyklý hrát férově a držet své mužstvo do poslední chvíle i ze střídačky, mi připadá jednání Miloše Zemana v poslední době jako urputná snaha dávat vlastní góly," řekl na jeho adresu hokejista Šlégr. Paroubek pro Českou televizi k Zemanovi řekl: "Nikdo mu nebude bránit, aby svou dobrou a vcelku úspěšnou politickou kariéru zakončil potupnou porážkou." Více čtěte např. zde.

Zeman pronesl novoroční projev na internetovém portálu (2010-01-01)

Volby do Poslanecké sněmovny, volební systém a voličská účast byly hlavními tématy novoročního projevu expremiéra a bývalého předsedy ČSSD Miloše Zemana, který zveřejnil na Nový rok v 06.00 internetový portál prvnízprávy.cz.

Zeman oznámí rozhodnutí o kandidatuře na Ústecku v únoru (2009-12-31)

Expremiér a šéf Přípravného výboru Strany práv občanů (SPO) Miloš Zeman ve čtvrtek na dotaz Práva uvedl, že rozhodnutí o kandidatuře do Sněmovny v květnových volbách oznámí až v únoru na krajské konferenci ústecké buňky jeho nové strany. Zmírnil tak tvrzení mluvčího SPO Eduarda Zemana, který oznámil jako hotovou věc, že se už Zeman rozhodl kandidovat.

Zeman bude kandidovat proti Paroubkovi (2009-12-30)

V předposlední den roku přinesl Děčínský deník zprávu, že Miloš Zeman bude v parlamentních volbách na jaře 2010 kandidovat v Ústeckém kraji za SPO přímo proti předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi. Deníku k tomu řekl: "Původně jsem kandidovat nechtěl, ale nejmenovaný předseda nejmenované poolitické strany mě obvinil ze zbabělosti, že odmítám kandidovat. Až dosud jsem nikdy nebyl obviňován z toho, že jsem si něco nakradl, nebo že jsem porušil jakoukoli dohodu. A můj dosavadní život prokázal, že jsem nikdy nebyl zbabělý. To třetí bylo nyní zpochybněno. Proto jsem se rozhodl, že zdvihnu hozenou rukavici, a protože jsem člověk dobrotivý, který oplácí vržený kámen chlebem, přinesu svůj chléb do Ústeckého kraje, kde čirou náhodou bude kandidovat i nejmenovaný předseda nejmnenované politické strany." Celý článek si přečtěte zde.

Miloš Zeman: U nás se má podrývat metodami Josefa Švejka (2009-12-20)

Deník otiskl rozhovor s Milošem Zemanem pod názvem U nás se má podrývat metodami Josefa Švejka.

Zeman hostem Otázek Václava Moravce (2009-12-13)

V neděli 13. prosince 2009 byl Miloš Zeman společně s Eduardem Janotou, Miroslavem Kalouskem a Janem Švejnarem hostem pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. Záznam pořadu je k dispozici zde.

Zeman na zabijačce v Hodoníně (2009-11-20)

Sedmé výjezdní zasedání ministrů někdejšího kabinetu premiéra Miloše Zemana doprovázené tradiční zabijačkou se v pátek uskutečnilo v Hodoníně na Slováckém statku někdejšího ministra zemědělství Jana Fencla. Více zde.

Zeman hostem diskusního pořadu Téma Deníku (2009-11-02)

Zeman poskytl další televizní rozhovor, tentokrát Deníku a kabelové televizi UPC. Pořad Téma Deníku s Janem Kličkou můžete sledovat opakovaně od 2. do 11. listopadu na promo kanálu UPC Express nebo kdykoliv na Youtube.

Zeman hostem Interview Z1 (2009-10-30)

Miloš Zeman byl v pátek 30. října hostem pořadu Interview Z1. Celý záznam rozhovoru s Eugenem Kordou včetně tak pitomé otázky, jakou ještě Zeman předtím neslyšel, sledujte na Youtube.

Zeman vystoupí v Mladé Boleslavi

Ve čtvrtek 5. listopadu 2009 od 17 hodin vystoupí Miloš Zeman s besedou na téma "20 let po Sametu" v Mladé Boleslavi, a to v budově Vzdělávacího centra Na Karmeli (sídlo Škoda Auto Vysoké školy) v přednáškovém sálu (přízemí).

Vedení TV Prima si nepřeje Zemana s Topolánkem v Partii (2009-10-28)

Server lidovky.cz zveřejnil, že vedení televize Prima zakázalo pozvat do Nedělní partie, která bude vysílána 1. listopadu, Miloše Zemana a Mirka Topolánka. Moderátor pořadu Milan Šíma s touto cenzurou nesouhlasí, a proto se rozhodl z tohoto důvodu z televize odejít. Zeman řekl, že si rozhodnutí pana Šímy váží. Podle novinářských spekulací může za zákazem vystoupení Miloše Zemana v Partii být tlak ze strany vedení ČSSD, které si nepřeje, aby Zeman dostával prostor v médiích. Více zde.

Zeman a Filip se družili v Řecku, přijeli na konferenci ekonomů a duchovních (2009-10-27)

Novináři zveřejnili informaci, že Zeman se 9. října sešel na řeckém ostrově Rhodos s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem. Při společné večeři v restauraci je vyfotil náhodný český turista, dle něhož se bavili mj. o gripenech a útratu platil Filip. Oba politici přijeli do Řecka na konferenci Světové společenské fórum Dialog civilizací, zakladatelem konference je šéf Ruských železnic Vladimir Jakunin. Více zde.

Zemanův návrat vítá podle průzkumu každý čtvrtý Čech (2009-10-23)

Návrat expremiéra Miloše Zemana do politiky vítá každý čtvrtý Čech. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti SANEP, který má ČTK k dispozici. Stranu práv občanů (SPO), v jejímž čele expremiér a někdejší šéf ČSSD zřejmě stane, by ve volbách podpořilo asi šest procent lidí. Více na ceskenoviny.cz.

Miloš zeman bavil přerovské studenty (2009-10-20)

V úterý 20. října vystoupil Miloše Zeman na půdě Vysoké školy logistiky v Přerově. Ve své přednášce mj. opět kritizoval pád vlády během českého předsednictví v Radě EU a všechny přítomné studenty bavil také svými bonmoty. Více o přednášce na denik.cz.

Přátelé Miloše Zemana chystají besedy se Zemanem

Sdružení Přátelé Miloše Zemana připravuje besedy s Milošem Zemanem:

 • "Miloš Zeman - expremiér ČR a výhledy české politiky“: 20.10.2009, v 17:00, KDE: Klub Teplo Přerov, Horní náměstí 9, Přerov, pro prvních 50 účastníku kniha Miloše Zemana zdarma!
 • „Miloš Zeman – Česká politika očima expremiéra“: 21.10.2009, v 17:00, KDE: Společenský dům Prostějov (levé předsálí), Komenského 6, Prostějov, pro prvních 40 účastníku kniha Miloše Zemana zdarma!
 • Zemanova strana půjde do voleb (2009-10-15)

  V sobotu 17. října 2009 od 11 hodin proběhne v Národním domě na Vinohradech shromáždění členů a sympatizantů sdružení Přátelé Miloše Zemana, na němž se očekává rozhodnutí o založení nové Strany práv občanů. Strana chce kandidovat již v květnových parlamentních volbách, sám Zeman za ni však kandidovat nebude.

  Zeman má chalupu, jeho exmanželka barabiznu (2009-10-11)

  Nedělní Blesk otiskl článek o bývalé manželce Miloše Zemana Heleně Zemanové. Dle článku straší obyvatele Miletína na Královéhradecku svým rozpadlým domem, o který se nestará. O Zemanově první ženě se toho moc neví, sám důchodce z Vysočině o ní dříve řekl: „Když jsem se rozvedl, moje první žena bohužel použila dítě jako nástroj odvety, takže jsem ho (pozn. - jejich syna Davida), ač jsem se toho soudně domáhal, několik let neviděl. Od matky pak syn odešel a znovu jsme se sblížili.“ Celý článek čtete zde.

  Zeman vystoupil na finančním fóru a vyzval ke schválení Janotova balíčku (2009-09-23)

  23. září Miloš Zeman vystoupil na finančním fóru Zlatá koruna. Ve svém příspěvku mluvil např. o úsporném balíčku ministra financí Janoty: "Prosím parlamentní strany, aby už do Janotova balíčku nekecaly. Je to jediná služba, kterou v tuto chvíli mohou poskytnout," řekl k němu. Nešetřil ani svými obvyklými bonmoty - rovnou daň, šrotovné a třináctý důchod nazval největšími pitomostmi, pobaltské státy označil za tygry dobré leda tak k vycpání a ekonomické novináře nazval bandou idiotů.

  Rozhovor v MF Dnes (2009-09-14)

  MF Dnes otiskla rozhovor s Milošem Zemanem pod titulem "Přijde velká koalice a krize potrvá čyři roky, věští expremiér Zeman". Celý rozhovor čtěte na iDnes.

  Miloš Zeman navštívil Plešné jezero na Šumavě (2009-09-05)

  Zeman strávil sobotu na Šumavě. Spolu se svou dcerou Kateřinou a řadou přátel se vydal na pěší tůru k Plešnému jezeru, v jehož okolí se zajímal o lesy postižené kůrovcovou kalamitou.

  Zeman má pro návrat do politiky 3 podmínky (2009-09-04)

  Miloš Zeman v rozhovoru pro ČTK formuloval podmínky, za kterých by se vrátil do politiky. Musela by být zavedena přímá volba prezidenta, Česko být ohrožené ještě hlubší hospodářskou krizí a lídři velkých stran by museli své voliče zradit formou velké koalice.
  "Já si myslím, že k tomu by došlo pouze tehdy, kdyby za prvé byla velká koalice, protože to by byla zrada voličů obou nejsilnějších stran, za druhé kdyby se prohloubila ekonomická krize a lidé pochopili, že ani jedna z těchto stran jim nenabízí skutečný recept na řešení této ekonomické krize, a konečně za třetí, kdyby byla přímá volba prezidenta," uvedl bývalý premiér.
  (Celý článek včetně videa zde.)

  Zeman se chystá v sobotu na Šumavu

  Miloš Zeman reagoval na nabídku ředitele Národního parku Šumava Františka Krejčího a sdělil, že je k diskusi o boji s kůrovcem připraven v sobotu 5.září ve 12 hodin u Plešného jezera. Současně vyzval k účasti ministra životního prostředí Ladislava Miku. Miloš Zeman s přáteli zahájí pěší výstup v 9:30 z parkoviště na Jeleních vrších nad Novou Pecí, kam je povoleno dojet osobními automobily nebo autobusy. Diskusi mohou být přítomni všichni občané, kterým není osud Šumavy lhostejný. Tisková konference proběhne v 17 hodin v Muzeu "U Hrbků".

  Zeman popřel, že by radil Melčákovi, aby podal ústavní stížnost (2009-09-02)

  Miloš Zeman dnes popřel, že poradil poslanci Miloši Melčákovi podat ústavní stížnost proti říjnovým volbám do Poslanecké sněmovny. Zeman dnes ČTK řekl, že spekulace o tom, že Melčákovi mohl poradit právě on, jsou fámy. V minulosti ovšem Melčák přiznal, že se se Zemanem o některých důležitých politických krocích radil.
  Deníku Právo Zeman k rozhodnutí Ústavního soudu řekl: "Tento verdikt mne překvapil, protože až dosud jsem se domníval, že Ústavní soud nemá právo posuzovat platnost ústavních zákonů, že má pouze právo posuzovat platnost tzv. prostých zákonů. Ale protože nejsem původní profesí právník, tak připouštím, že jsem se zřejmě mýlil.“

  Miko chce Zemanovi ukázat, že na Šumavě hospodaří správně (2009-08-31)

  Ministr životního prostředí Ladislav Miko chce stav šumavských lesů osobně předvést Miloši Zemanovi, který se řadí ke kritikům bezzásahového hospodaření v nejvzácnějších partiích národního parku. Zeman Mikovi v polovině srpna poslal otevřený dopis, v němž konstatoval, že nejkrásnější místa Šumavy jsou kůrovcem zničena a park míří ke katastrofě. Nyní spolu oba domlouvají termín návštěvy Šumavy.

  Zeman diskutoval na letní žurnalistické škole (2009-08-17)

  Miloš Zeman se zúčastnil diskuze v rámci Letní žurnalistické školy novinářů v Havlíčkově Brodě. Více v Deníku.

  MF Dnes rozebírá Zemanův článek Prognostika a přestavba ze srpna 1989 (2009-07-31)

  V pátek 31. července 2009 otiskl deník MF Dnes celostránkový článek o článku Miloše Zemana Prognostika a přestavba, který otiskl v srpnu 1989 Technický magazín. Zároveň se článek zabírá i následným vystoupením Miloše Zemana v Hospodářském zápisníku Československé televize včetně okolností a důsledků jeho zveřejnění na obrazovce. Zeman tehdy článkem nadchl prostý lid a zároveň pobouřil vedení ÚV KSČ, což pro něj znamenalo ztrátu zaměstnání v Agrodatu.

  Zeman považuje Vyšehradskou výzvou za projev zbytku skutečné ČSSD (2009-07-24)

  Miloš Zeman schvaluje Vyšehradskou výzvu nespokojených členů ČSSD. Považuje ji za projev zbytků skutečné sociální demokracie. V rozhovoru pro Právo ale odmítl, že by se na ní jakkoliv podílel, z čehož ho obvinil Lidový dům. Podrobnosti čtěte zde.

  Rozhovor se Zemanem pro Právo: Paroubek mi připadá jako český Mussolini (2009-07-04)

  Miloš Zeman poskytl rozhovor deníku Právo. V něm mimo jiné přirovnal Jiřího Paroubka k Mussolinimu. Podle Zemana mu odbahnění sociální demokracie od Špidly a Grosse stouplo do hlavy a začal se projevovat jako papaláš. Zeman označuje v rozhovoru ČSSD jako stranu populistickou a demagogickou a vyzává k úvahům o vzniku nového levicového subjektu. Více zde.

  Zeman podpořil ve volbách do Evropského parlamentu Stranu důstojného života

  Miloš Zeman podpořil v předvolební kampani k volbám do Evropského parlamentu Stranu důstojného života, za níž stojí bývalá sociální demokratka Jana Volfová.

  Zeman v Nedělní partii (2008-12-28)

  28. prosince 2008 byl Miloš Zeman hostem Nedělní partie na televizi Prima.

  Rozhovor pro Economix

  Prosincové číslo časopisu studentů VŠE Economix zveřejnilo rozhovor s Milošem Zemanem. Celé vydání s tímto rozhovorem si můžete stáhnout v PDF ze stránek Economixu.

  Zeman: Místo dárků rozdám peníze! (2008-12-14)

  Deník Blesk zveřejnil rozhovor s Milošem Zemanem pod titulem Místo dárků rozdám peníze.

  Zeman vystoupil na finančním fóru (2008-12-09)

  Miloš Zeman vystoupil na Mezinárodním finančním fóru Zlaté koruny na pražském Žofíně s přednáškou na téma Svět ve finanční krizi. Ve svém příspěvku se zaměřil na finanční krizi v ČR koncem 90. let. K řešení současné krize řekl: "Žádné další prostředky na sanaci bank nejsou třeba - už byla dávno provedena. Žádnou další pomoc podnikům, např automobilkám - byla provedena investičními pobídkami." Své vystoupení uzavřel tradičně bonmotem: "Nalít někam státní peníze - a stát žádné peníze nemá - dokáže každý idiot. Proto bych navrhoval žádné peníze nikam nenalévat." Podívejte se na video celého projevu Miloše Zemana na finančním fóru.

  Přednáška na VŠE (2008-12-04)

  Miloš Zeman měl na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze přednášku na téma "ČR a světová hospodářská krize + Jak rozšířit práva voličů". V následné diskuzi neopomněl pronést řadu bonmotů, mj. i na adresu Lisabonské smlouvy. Celý audiozáznam přednášky si můžete stáhnout zde.

  Rozhovor pro slovenský deník Sme (2008-11-27)

  Miloš Zeman poskytl rozhovor slovenskému deníku Sme. V rozhovoru pod titulem Fico by měl raději vládnou s Maďary chválí Roberta Fica za zrušení zdravotnické reformy a naopak kritizuje Jána Slotu, kterého označil za pacienta psychiatrické léčebny. Taktéž radí slovenské vládě, aby nechala zmlátit slovenské fotbalové fanoušky.

  Zeman na zabijačce v Hodoníně (2008-11-22)

  Miloš Zeman se společně s ostatními členy své bývalé vlády zúčastnil zabijačky na statku svého ministra zemědělství Jana Fencla v Hodoníně.

  Zeman si na Hradě připomíná 90 let Československa (2008-10-28)

  Miloš Zeman se se svou ženou účastní recepce ve Vladislavském sále Pražského hradu u příležitosti státního svátku.

  Zeman na koncertě v Rudolfinu (2008-10-27)

  Miloš Zeman se v předvečer státního svátku se svou ženou a dcerou Kateřinou zúčastnil v pražském Rudolfinu koncertu česko-slovenského přátelství, který se koná pod záštitou předsedy senátu Přemysla Sobotky.

  Zeman je proti předčasným volbám (2008-10-27)

  Miloš Zeman poskytl rozhovor zpravodajskému serveru novinky.cz. V rozhovoru se vyslovil proti předčasným volbám, Topolánkova vláda by podle něj měla vládnout až do řádných voleb v roce 2010. (Celý článek zde.)

  Miloš Zeman podpořil krajské koalice s KSČM (2008-10-26)

  V neděli 26. října byl Miloš Zeman hostem diskuzního pořadu České televize Otázky Václava Moravce, a to společně s Petrem Bendlem, Davidem Rathem, Ondřejem Liškou a Davidem Mackem. Zeman se v pořadu vyslovil pro menšinové krajské vlády ČSSD nebo pro krajské koalice ČSSD a KSČM. Jednoznačně naopak odmítl koalice socdemáků s ODS. K možnosti návratu do sociální demokracie řekl: "Bude lepší, když budu sympatizujícím nestraníkem, který ČSSD občas podpoří, občas zkritizuje její funkcionáře. V ČSSD jsou lidé, kterých si vážím, ale také lidé, kterých jsem si přestal vážit, po prezidentské volbě 2003". S Jiřím Paroubkem je ochoten se sejít a jednat o návratu do strany, pokud splní jíž známé tři podmínky: Nebude na úrovni krajů dělat velké koalice s ODS, Jaroslav Foldyna jako krajský lídr Ústeckého kraje se stane hejtmanem a předseda Paroubek se mu omluví za kauzu Altner.

  Zeman podmiňuje návrat do ČSSD omluvou J. Paroubka (2008-10-25)

  Jiří Paroubek se odmítá omluvit Miloši Zemanovi za kauzu Altner, což je jedna ze tří Zemanových podmínek pro návrat do ČSSD. Paroubek dle ČTK na Zemana naopak zaútočil, když řekl, že by Zeman měl zpytovat svědomí, protože to byl právě on, kdo s advokátem podepsal pro socicální demokracii nevýhodnou smlouvu.

  Video z ustavujícího zasedání Přátel Miloše Zemana

  Na serveru YouTube byly zveřejněny části projevu Miloše Zemana na ustavujícím zasedání sdružení Přátel Miloše Zemana dne 4. října 2008 v Kongresovém paláci.

  Paroubek vyzval Zemana k návratu (2008-10-19)

  Předseda ČSSD Jiří Paroubek vyzval po vyhraných krajských volbách Miloše Zemana k návratu do ČSSD. Paroubkovým motivem k tomuto prohlášení je snaha získat podporu "přeběhlíků" Miloše Pelčáka a Michala Pohanky v chystaném hlasování o nedůvěře vládě Mirka Topolánka. Sám Zeman k tomu sdělil, že nevidí důvod k návratu do ČSSD, protože nepominul ani jeden z důvodů, kvůli kterým odešel vloni na jaře ze strany: pokus vedení strany o uzavření velké koalice s ODS po volbách v roce 2006 a nechutná a špinavá kampaň proti němu v kauze Altner.

  Zeman přijel do Děčína podpořit Foldynu (2008-10-16)

  Miloš Zeman přijel do Děčína, aby před volbami podpořil sociálnědemokratického kandidáta Jaroslava Foldynu.

  Zeman vystoupil na ustavujícím sjezdu Přátel M. Z. (2008-10-04)

  V sobotu 4. října 2008 se zhruba 600 Zemanových příznivců sešlo na ustavujícím setkání Přátel Miloše Zemana. Zeman se ve svém projevu opřel zejména do sociálních demokratů V. Špidly a S. Grosse. Na setkání dorazil i slavný autobus Zemák, který přivezl zemědělce z JZD Hoštice.

  Kancelář Přátel Miloše Zemana otevřena (2008-09-24)

  Ve středu byla v pražské Opletalově ulici otevřena kancelář občanského sdružení Přátelé Miloše Zemana. Otevření se zúčastnil i sám Miloš Zeman. (Video zde.)

  První setkání Přátel Miloše Zemana už 4. října (2008-09-24)

  V sobotu 4. října 2008 proběhne v Kongresovém centru na pražském Vyšehradě první celostátní setkání Přátel Miloše Zemana. Registrace účastníků začíná v 9 hodin, jednání bude probíhat od 10 do 15 hodin. Stanovy, návrh programového prohlášení a přihlášku obdržíte na místě. Na programu je vedle rozpravy k programovému prohlášení také vystoupení Miloše Zemana.

  Miloš na oslavě Šloufových šedesátin (2008-09-23)

  Miloš Zeman se v hotelu na pražském Chodově zúčastnil velkolepé oslavy šedesátých narozenin Miroslava Šloufa. Jako dářek mu přinesl odznak ČSSD. Mezi tisícovkou hostů nechyběli např. Jiřina Bohdalová, Miroslav Štěpán, bývalí ministři Jan Kavan, Eduard Zeman, Bohumil Fišer, Jaromír Schling, bývalý ředitel České televize Jiří Balvín, bývalý ředitel Českých drah Dalibor Zelený a mnozí další.

  Miloš Zeman: U mě se musí dojídat (2008-09-18)

  18. září byl ve Žďárském deníku otištěn rozhovor s M. Zemanem pod titulem "Miloš Zeman: U mě se musí dojídat". Celý rozhovor lze nalézt v týdeníku Vysočina.

  Rozhovor s Milošem Zemanem v E15 (2008-09-15)

  15. září vyšel v deníku E15 rozhovor s M. Zemanem pod titulem"Miloš Zeman: Nakonec přijdete i o ta koryta".

  Zeman si neužil Znojemské vinobraní (2008-09-13)

  Miloš Zeman byl v noci na sobotu 13. září hospitalizován na urologickém oddělení znojemské nemocnice s ledvinovou kolikou. Po operaci, při níž mu lékaři odstranili ledvinové kameny, pobyl v nemocnici až do neděle.

  Rozhovor pro Magazín MF Dnes (2008-09-04)

  Magazín MF Dnes otiskl ve čtvrtek 4. září rozhovor s Milošem Zemanem.

  Rozhovor pro Hospodářské noviny (2008-08-20)

  Miloš Zeman poskytl rozhovor Hospodářským novinám.

  Klaus přítelem Miloše Zemana (2008-08-08)

  Podle bulvárního deníku Aha! se jedním z prvních členů sdružení Přátelé Miloše Zemana stal prezident ČR Václav Klaus.

  Ministerstvo zaregistrovalo Přátele Miloše Zemana (2008-07-24)

  24. července 2008 zaregistrovalo Ministerstvo vnitra ČR pod identifikačním číslem 22728554 nové občanské sdružení Přátelé Miloše Zemana. Sídlo sdružení bude v pražské Opletalově ulici č. 23.

  Přátel Miloše Zemana už je 500 (2008-06-26)

  Miroslav Šlouf serveru novinky.cz potvrdil informaci, že počet zájemců o členství ve sdružení Přátelé Miloše Zemana už dosáhl 500. Řadu dotazů na možnost členství eviduje také tento server milos.chytrak.cz. Žádost o registraci sdružení už byla odeslána na ministerstvo vnitra. Vstup do občanského sdružení bude podle Šloufa možný ihned po zaregistrování ministerstvem, které odhaduje na polovinu července. První shromáždění členů má proběhnout v září 2008. (Více na novinky.cz.)

  Zeman napíše další knihu (2008-06-20)

  Ředitel Ottova nakladatelství Vlastimil Svoboda pro ČTK řekl, že Zeman možná napíše novou knihu. Jmenovat by se měla "Jak jsem řídil republiku z Vysočiny" a vydána by měla být příští rok v lednu ještě před přímými volbami předsedy sociální demokracie. Zeman má podle Svobody spoustu témat, o kterých by se mohl rozepsat. Za nejzajímavější prý ale nakladatel považuje právě téma, jak ovlivňoval vysokou politiku za svého pobytu mimo Prahu. Sám Zeman novinářům řekl, že by chtěl napsat knihu o umění stárnout, protože prý se za šest let, co je mimo politiku, umění stárnout naučil a dospěl k závěru, že stárnutí je nejkrásnější fáze života. (Více na ceskamedia.cz.)

  Zeman pokřtil knihu Alexandra Lebeděva (2008-06-20)

  Miloš Zeman v Praze pokřtil novou knihu bývalého ruského velvyslance v ČR Alexandra Lebeděva "Velvyslanec vzpomíná ..." (video ze křtu na novinky.cz).

  V rozhovoru pro novinky.cz se Zeman také vyjádřil pro referendum k Lisabonské smlouvě.

  Rozhovor pro MF Dnes (2008-06-12)

  Miloš Zeman poskytl krátký rozhovor MF Dnes k nově založenému občanskému sdružení Přátelé Miloše Zemana. Čtětě zde.

  Grégr založil sdružení na podporu návratu Miloše Zemana (2008-05-31)

  Příznivci Miloše Zemana tvrdí, že Zeman myslí na politický návrat. Založili proto občanské sdružení Přátelé Miloše Zemana. Jako jeho mluvčí vystupuje bývalý ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr. Zprávu uveřejnil deník Právo.

  100.000 návštěv těchto stránek

  V dubnu 2008 přivítaly tyto neoficiální stránky Miloše Zemana již 100000. návštěvníka.

  Zeman na Světovém politickém fóru (2007-11-27)

  Ve dnech 27. - 28. listopadu 2007 se Miloš Zeman účastní jednání Světového politického fóra v Budapešti. Zde se zúčastní panelové diskuse na téma "Evropská identita: Evropa hodnot, zemí, občanů". Jednání se mj. účastní i evropský komisař pro daně a cla László Kovács, maďarský premiér Ferenc Gyurcsány nebo bývalý ruský prezident Michail Gorbačov.

  Zeman proti americkému radaru v Česku (2007-11-26)

  V pondělí 26. listopadu 2007 se Zeman setkal se zástupci iniciativy Ne základnám.

  Dokument o Zemanovi měl premiéru (2007-10-23)

  V úterý 23. října 2007 byl na festivalu dokumentů v Jihlavě představen nekrolog Miloše Zemana, který natočil režisér Robert Sedláček. Zeman však z jihlavského kina Dukla odešel značně rozladěn, jelikož bylo z titulků filmu vystřiženo poděkování jeho dřívějšímu poradci Miroslavu Šloufovi. "Doufal jsem, že sedmnáct let po revoluci už tady žádná cenzura nebude," řekl k tomu Zeman.

  Klaus navštívil Zemana (2007-09-16)

  V neděli 16. září navštívil Miloše Zemana na Vysočině prezident republiky Václav Klaus.

  Dokument ČT o Zemanovi (2007-09-09)

  Česká televize natáčí 52 minutový dokument o Miloši Zemanovi. Odvysílat ho má 28. prosince 2007.

  Zeman se omluvil Brezinovi (2007-06-20)

  Miloš Zeman zveřejnil v deníku Mladá fronta DNES omluvu novináři Ivanu Brezinovi za to, že o něm v roce 1999 řekl, že psal články na objednávku společnosti ČEZ.

  Zeman se setkal s Bushem (2007-06-05)

  Miloš Zeman byl i s manželkou Ivanou pozván na Pražský hrad, kde poobědval mj. s americkým prezidentem Georgem Bushem.

  Zemák navštívil Zemana (2007-04-29)

  Jezeďáci z Hoštic jeli tento víkend svým autobusem Zemák na Moravu na farmu Bolka Polívky a tak se v neděli cestou zpět zastavili v Novém Veselí u Miloše Zemana. (fotogalerie)

  JZD z Hoštic píše Zemanovi (2007-04-21)

  JZD Dobrá Voda Hoštice u Volyně proslavené sérií filmů Slunce, seno..., které je současným majitelem legendárního autobusu Zemák, se rozhodlo napsat Zemanovi dopis s nabídkou spolupráce. Rádi by Zemana přivítali v Hošticích na připravovaných kulturních akcích. Už ale příští víkend se možná Zemák zastaví za Zemanem na Vysočině v Novém Veselí.

  Soud potrestal Zemana (2007-04-10)

  Vrchní soud v Praze rozhodl, že Miloš Zeman se musí omluvit novináři Ivanu Březinovi za obvinění z korupce. Zeman o něm v roce 1999 prohlásil, že za peníze společnosti ČEZ psal články podporující dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Kromě omluvy mu musí Zeman také zaplatil odškodné 50.000 korun a náhradu soudních výloh (kolem 50.000 Kč).

  Zdeněk Škromach navštívil Miloše (2007-03-22)

  Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach navštívil Miloše Zemana v Novém Veselí. Podle médií by byl Zeman ochoten přijet na stranický sjezd v Brně, pokud by Škromach kandidoval na předsedu ČSSD. Ten se však Paroubkovi postavit odmítl.

  Miloš Zeman opouští ČSSD (2007-03-21)

  Miloš Zeman se rozhodl s okamžitou platností ukončit členství v ČSSD. Důvodem je, že trestní oznámení v kauze Altner podané Jaroslavem Novákem měl iniciovat sám předseda ČSSD Jiří Paroubek.
  Paroubek na svolané tiskovce řekl, že Zeman neunesl svou odpovědnost za jednostranně nevýhodnou smlouvu s Altnerem a že smlouvu podepsal bez konzultace s právníky a vedením strany. Podle Paroubka Zeman sám smlouvu dva roky po jejím podpisu komentoval: "Který blbec to podepsal?".

  Miloš Zeman v Nedělní partii (2007-03-18)

  V neděli 18. března 2007 odvysílala televize Prima Nedělní partii s Milošem Zemanem. Zeman se mj. vyslovil pro zveřejnění smlouvy mezi ČSSD a právníkem Altnerem. Jako vhodné kandidáty na post prezidenta republiky jmenoval Marii Benešovou a Pavla Rychetského. Přepis celého rozhovoru z Nového Veselí stejně jako nedávný rozhovor pro Frekvenci 1 jsou k dispozici v sekci Provevy, články a rozhovory.

  Zeman kouřil v Otázkách Václava Moravce dýmku (2007-01-07)

  Miloš Zeman byl v neděli 7. ledna 2007 společně s Petrem Pithartem hostem pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. Záznam pořadu, během nějž Miloš radostně pokuřoval dýmku, lze shlédnout na stránkách ČT.

  Paroubkova kritika (2006-12-04)

  Předseda ČSSD Jiří Paroubek dal Miloši Zemanovi za vinu pokles volebních preferencí strany (dle CVVM na 26 %). "Pokles preferencí ČSSD v listopadu je podle mého názoru způsoben jednoznačně útoky Miloše Zemana a jeho věrných na politiku vedení ČSSD i mě osobně," řekl Paroubek pro server novinky.cz.

  Rozhovor na České televizi (2006-11-12)

  Česká televize odvysílala v pořadu 168 hodin rozhovor s Milošem Zemanem.

  Setkání Zemanovy vlády (2006-11-11)

  Miloš Zeman přijel na statek bývalého ministra zemědělství Jana Fencla, kde se jako každý rok setkali členové tehdější Zemanovy vlády.

  Paroubek kritizuje Zemana (2006-11-02)

  Předseda ČSSD vydal ve čtvrtek odpoledne prohlášení, v němž kritizuje Miloše Zemana společně se Zdeňkem Škromachem a Miroslavem Šloufem. Důvodem je jejich předchozí kritika na adresu Paroubka ohledně neúspěchu ve volbách.

  Rozhovor pro Právo (2006-11-01)

  Deník Právo zveřejnil ve středu rozhovor s Milošem Zemanem pod názvem "Škromach by byl dobrý předseda strany" Text rozhovoru je zde.

  Zeman znovu premiérem? (2006-10-17)

  Zeman v rozhovoru pro iDnes nevyloučil, že by mohl vést vládu do předčasných voleb, pokud by ho Václav Klaus oslovil, ale jen za předpokladu, že to nebude v rozporu s názorem ČSSD.

  Zeman napíše další knihu (2006-10-03)

  3. října 2006 Miloš Zeman v Praze oznámil, že se chystá napsat novou knihu, která se bude jmenovat "Jak se okresní přebor vydával za první ligu" (více na aktualne.cz).

  Zeman odmítl účast v senátních volbách (2006-07-05)

  Jiří Paroubek navštívil na Vysočině Miloše Zemana, aby s ním promluvil o možné kandidatuře v senátních volbách. Zeman ji však odmítl, a tak se nestane kandidátem ČSSD na post senátora.

  Paroubek chce Zemana za senátora (2006-07-02)

  Premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek řekl v Otázkách Václava Moravce, že si přeje, aby Zeman kandidoval v podzimních volbách do senátu.

  Miloš Zeman u voleb (2006-06-02)

  V pátek 2. června 2006 krátce po 14. hodině přišel Zeman do volební místnosti na radnici v Novém Veselí, aby odevzdal svůj hlas pro ČSSD. Svými preferenčními hlasy podpořil Jaromíra Schlinga a Zdeňka Jičínského.

  Miloš Zeman hostem Otázek Václava Moravce (2006-03-12)

  V neděli 12. března 2006 byl Miloš Zeman hostem pořadu Otázky Václava Moravce. Chcete-li vědět, jaký je osud legendárního Zemanova autobusu "Zemák", podívejte se na záznam pořadu na stránkách ČT, textový přepis najdete na této stránce. Zeman v pořadu mj. prohlásil, že už nebude znovu kandidovat na prezidenta.

  Nová kniha Vzestup a pád české sociální demokracie vyjde 20. února (2006-02-11)

  Zbrusu nová kniha Miloše Zemana nesoucí název Vzestup a pád české sociální demokracie vyjde již 20. února 2006. Zájem o vydání knihy projevilo šest nakladatelství, Zeman si z nich nakonec zvolil Nakladatelství Andrej Šťastný. Kniha má tři části: Vzestup, Pád a Východiska. Doporučená prodejní cena je 249 korun a už teď má nakladatelství přes 60 000 objednávek. Sám autor knihu představí 21. února v Praze na Žofínském fóru, autogramiáda bude následovat o dva dny později v Paláci knih Luxor.

  Úspěch knihy Jak jsem se mýlil v politice

  Nejúspěšnější Zemanovy knihy Jak jsem se mýlil v politice se od března do prosince 2005 prodalo neuvěřitelných 135 415 výtisků. Prodej tak výrazně překonal původní předpoklady, kdy bylo vytištěno a 1. března 2005 dáno do prodeje pouhých 20 000 kusů. Ottovo nakladatelství vyplatilo Zemanovi za knihu autorský honorář ve výši 2 780 300 korun.

  Miloš Zeman dopsal novou knihu (2006-01-15)

  Miloš Zeman dopsal novou knihu, která má nést název Vzestup a pád české sociální demokracie. Dílo by mělo vyjít v březnu v rozsahu 260 - 270 stran (autorský rukopis má 209 strojopisných stran). Jeho předchozí knihy Jak jsem se mýlil v politice se prodalo přes 130 000 výtisků a Zeman si tak vydělal přibližně 2,5 milionu korun.

  Miloš Zeman hostem pořadu Otázky Václava Moravce (2005-12-18)

  V neděli 18.12.2005 byl Miloš Zeman hostem pořadu Otázky Václava Moravce vysílaném Českou televizí. Mluvilo se o knize, kterou Zeman připravuje na březen, o poltické situaci v Česku, vývoji v ČSSD či česko-slovenských vztazích. Přečtěte si textový přepis rozhovoru. Záznam pořadu můžete shlédnout na internetových strákách pořadu.

  Miloš Zeman se stal 100. největším Čechem (2005-05-05)

  5.5.2005 vyhlásila Česká televize pořadí stovky nejvýznamějších českých občanů v historii. Miloš Zeman se umístil na krásném kulatém 100. místě.

  Autogramiáda (2005-03-08)

  V úterý 8. března 2005 od 18:00 podepisoval Miloš Zeman v pražském paláci knih Luxor svou novou knihu Jak jsem se mýlil v politice. Pro podpis si přišlo hodně přes tisíc lidí. Jelikož se Zeman rozhodl, že nikdo neodejde bez podpisu, muselo knihkupectví prodloužit otevírací dobu. V úvodním projevu Zeman mj. sdělil, že právě podepsal smlouvu na dalších 200 000 dotisků knihy. Fotky z autogramiády, text projevu přineseme v dalších dnech.

  Zemanovy paměti bestsellerem (2005-03-03)

  Zemanovy paměti se okamžitě po vydání staly nejprodávanější knihou v ČR. Už pouhé dva dny po jejich uvedení na trh je v Praze neseženete, jsou totiž beznadějně vyprodané. Dotisk by se měl v knihkupectvích objevit snad v sobotu, nejpozději pak v pondělí.

  Miloš vydává knihu (2005-03-01)

  1. března 2005 vyšla očekávaná Zemanova kniha nazvaná "Jak jsem se mýlil v politice". Kniha vyšla v Ottově nakladatelství, má 344 stran a doporučená prodejní cena je 249 Kč. Do prodeje bylo dáno 20000 výtisků. Autogramiáda Zemanových pamětí se uskuteční 8. března v paláci knih na Václavském náměstí v Praze.

  Miloš dopsal své paměti (2005-02-01)

  Média přinesla informaci, že Miloš Zeman dopsal své paměti. Kniha se bude jmenovat "Jak jsem se v politice mýlil", má zhruba 200 stran strojopisu a zatím není známo, kdy vyjde.
  Více např. v článku na iHNed.

  Miloš Zeman v Nedělní partii (2004-11-28)

  28. listopadu odvysílala televize Prima Nedělní partii s Milošem Zemanem. Rozhovor s Danielem Takáčem byl natočen o den dříve přímo na Zemanově chalupě v Novém Veselí.
  Fotky z tohoto rozhovoru najdete zde. Přepis celého rozhovoru se tu objeví později.

  Miloš ve Střepinách (2004-11-14)

  V neděli 14. 11. odvysílala TV Nova v pořadu Střepiny reportáž o Milošovi. Přepis pořadu si přečtete brzo na této stránce.

  Miloš v Praze na diskusi platformy Za renesanci ČSSD (2004-11-10)

  Miloš Zeman na diskusi s platformou Za renesanci ČSSD o změnách stanov a o neúspěchu v krajských a senátních volbách přišel s návrhem, aby předsedu strany volili všichni sociální demokrati. Vlastní návrat do čela strany pak v rozhovoru s novináři nevyloučil - na otázku, zda by se nechtěl vrátit, odpověděl: "Nikdy neříkej nikdy".
  Více najdete např. na Lidovkách.

  Rozhovor pro Lidovky (2004-11-07)

  Přečtěte si rozhovor Miloše Zemana pro Lidové noviny.

  Miloš Zeman oslavil narozeniny (2004-09-28)

  V úterý 28. září uplynulo přesně 60 let od doby, kdy se v Kolíně narodil Miloš Zeman. Své kulaté výročí Miloš oslavil na řeckém ostrově Rhodos.

  článek (2004-09-26)

  článek o Miloši Zemanovi na ceskenoviny.cz

  Rozhovor pro Radiožurnál (2004-05-31)

  31. května odvysílal Český rozhlas 1 - Radiožurnál 35minutový rozhovor s Milošem Zemanem. Rozhovor byl natočen přímo na jeho chalupě, pokud si pozorně poslechnete zvukový záznam, uslyšíte i jeho kukačku. Pokud Vás zajímá, co Zeman řekl o novinářských blbečcích nebo o stupidních televizních spotech politických stran pře volbami do EP, přečtěte si celý rozhovor. Dozvíte se v něm také, koho by považoval za lepšího lídra sociálnědemokratické kandidátky.

  Miloš Zeman v Mostě (2004-04-25)

  Miloš Zeman v neděli 25. dubna 2004 vystoupil na mítinku v Mostě, shromáždění zorganizoval poslanec ČSSD Josef Hojdar.
  Před svými stoupenci Zeman připustil, že by se mohl z Vysočiny vrátit do politiky. Stanovil si však pět podmínek, bez jejichž splnění není návrat možný. Za prvé se ČSSD musí vrátit ke svému volebnímu programu, který současné vedení zradilo. Za druhé se vláda musí zbavit koaličních partnerů. Třetí podmínkou je svolání mimořádného volebního sjezdu ČSSD, a to nejpozději do tří měsíců. Dále si Zeman nadiktoval, že vedení musí opustit lidé, kteří podle jeho slov stranu zradili. Pátá podmínka zní, že do čela ČSSD mají přijít regionální politici.
  Obměnu vedení pojmenoval Zeman svým tradičním jazykem. "Občas je v jakékoli straně potřebná deratizace," prohlásil na závěr svého vystoupení.

  Bude Zeman eurokomisařem? (2004-01-26)

  Přečtěte si článek na iHNed S návratem Zemana do politiky počítá i opozice o tom, co si opozice i členové ČSSD myslí o uplatnění Miloše Zemana v Evropské komisi.

  Václav Klaus navštívil Zemana v Novém Veselí (2004-01-18)

  V neděli 18. ledna 2004 navštívil prezident ČR Václav Klaus Miloše Zemana v jeho chalupě v Novém Veselí na Vysočině. Zeman svého hosta pohostil zabijačkovou polévkou, jitrnicí a tlačenkou.

  Rozhovor pro Lidové noviny

  15. ledna 2004 otidkly Lidové noviny rozhovor s Milošem Zemanem, který si můžete přečíst zde.

  Zeman navštívil Slovensko

  Na pozvání Mladých sociálních demokratů přijel Zeman 12. prosince na Slovensko. Stalo se tak při příležitosti programové konference MSD v Bratislavě. V pátek se zúčastnil neformální diskuse o budoucnosti levice a v sobotu dopoledne měl přednášku na téma "Česká sociální demokracie - od sedmi procent k vládnutí". Při projevu Zeman samozřejmě nešetřil řadou bonmotů.

  Craig Stapleton navštívil Zemana (2003-11-17)

  Americký velvyslanec Craig Stapleton přijel 17. listopadu v 10 hodin do Nového Veselí na Žďársku a navštíví tam na chalupě Miloše Zemana. Diplomat, jehož působení v České republice skončí na přelomu roku, se chtěl se Zemanem rozloučit.
  Zeman po setkání trvajícím téměř dvě a půl hodiny novinářům řekl: "Domluvili jsme se, že se s rodinami vzájemně navštívíme, vyměnili jsme si drobné dárky a k obědu jsme si dali šunku a uzené." Zdůraznil, že se setkali jako přátelé, nikoliv jako politici. V zimě by si spolu údajně chtěli zalyžovat na Vysočině.

  Zeman na Žofíně (2003-09-25)

  25. září 2003 vystoupil Miloš Zeman na ekonomické konferenci na pražském Žofíně, kde ve zhruba hodinovém projevu prezentoval svou představu ekonomické reformy. Jako jediný důvod svého vystoupení na Žofíně uvedl, že za ním v posledních měsících přijíždí na jeho chalupu na Vysočinu stále více návštěv, které se ho ptají, co o vládní reformě soudí. "Proto jsem tu nabídku přijal. A pak zase spokojeně odjedu," řekl Zeman. Na vládní reformě mu vadí, že je v rozporu s dřívějšími, i předvolebními sliby ČSSD, kdy strana kladla důraz na posilování příjmové stránky státního rozpočtu a na přímé daně. Reforma Špidlovy vláda je podle Zemana založená na zvyšování nepřímých daní a na výdajových škrtech. "Já nedoporučuji, jak mají poslanci hlasovat, jen sdělím svůj názor na reformu těm, kteří o to mají zájem," vzkázal Zeman do řad ČSSD.
  Více o žofínském projevu např. na iHNed.
  Přepis celého Zemanova projevu najdete zde.

  Zajímavý článek v Týdnu (2003-08-11)

  11. srpna 2003 otiskl časopis Týden článek o životě Miloše Zemana na Vysočině. Článek je doplněn několika fotografiemi (např. Zemanovy knihovny).

  Miloš Zeman opět kritizoval vedení ČSSD (2003-06-26)

  ČTK přinesla 26. června informaci, že Miloš Zeman předpovídá sociální demokracii pád vlády a debakl ve volbách. Zeman podle článku varuje: "Zabraňme tomu, abychom byli opět vedeni slabošskými, zakomplexovanými a závistivými vůdci." Na adresu Špidly a Grosse ještě dodává: "Selhali pod zátěží, která na ně byla vložena. Politika tohoto typu, který dosáhne funkce, na níž nestačí, je zapotřebí humánně utratit."
  Kritikou nešetřil ani nad Lubomírem Zaorálkem, kterého prý považuje za žvanila. "Je-li velká strana vedena malými lidmi, nestanou se tím tito velkými, ale velká strana malou," dodal bývalý premiér.
  (celý článek na serveru Českých novin nebo ČTK)

  Zeman chce být opět premiérem (2003-06-23)

  Podle zdrojů Alexandra Mitrofanova z (Rudého) Práva "Zeman usilovně hledá Špidlova nástupce v čele ČSSD, který by byl natolik loajální vůči Zemanovi, že by ho za určitých okolností mohl vyzvat k obsazení funkce premiéra nové vlády."
  Podle článku (23.6.2003) se také Zemanovi stoupenci jeden červnový pátek sešli na Hodonínsku u senátora za ČSSD a ministra zemědělství v Zemanově vládě Jana Fencla. Přítomni byli např. Grégr, Komárek, Jičínský, Kupčová, Škromach a Štěch. Na setkání se podávala dobrá krůta a velmi slušné ročníky moravských vín.

  Zeman hlasoval pro vstup do EU (2003-06-13)

  V pátek třináctého června přišel Zeman k plebiscitu o vstupu ČR do EU. Hlasoval ve své volební místnosti na gymnáziu v pražské Botičské ulici.
  Přítomným novinářům zde řekl: "Budu hlasovat pro Evropskou unii, vzdor naprosto stupidní reklamě pro Evropskou unii, kde reklama na prací prášky je naproti tomu naprostým zázrakem geniality. Kdybych věděl o Evropské unii jen to, co mi zprostředkuje televizní propagační kampaň s jejím vymýváním mozků, podceňováním občanů a považováním za nesvéprávné bytosti, tak bych zcela určitě volil ne Evropské unii, už z pouhého protestu proti stupiditě té propagační kampaně. Ale protože o Evropské unii něco vím, budu volit pro."
  Podle expremiéra není velký rozdíl v důležitosti voleb do poslanecké sněmovny, senátu nebo právě v referendu o vstupu do evropské unie: "Domnívám se, že je obojí stejně důležité a žádné bych nepodceňoval. Víte, ať už bude občan hlasovat pro nebo proti, to není důležité, to je jeho svobodné rozhodnutí. Ale jsou občané a jsou obyvatelé. Občané jsou ti, kdo spolurozhodují, a obyvatelé jsou ti, kterým je to jedno."
  Na dotaz, co bude v blízké době podnikat se svým volným časem, Zeman odpověděl: "Mojí profesí je nyní býti důchodcem a nic jiného." Dodal, že pobírá penzi 10 219 Kč, což mu podle jeho slov naprosto dostačuje.

  Rozhovor pro Blesk (2003-06-05)

  Přečtěte si Zemanův rozhovor pro Blesk z 5.6.2003.

  Miloš Zeman se zamiloval do své žumpy (2003-06-02)

  "Nad bývalou žumpou, tedy bývalou kadibudkou, která byla před mým dřevníkem, jsem si vysadil popínavé růže. A protože hezky voní, tak zjišťuju, že žumpa je docela příjemná věc," řekl Lidovým novinám (2.6.2003). Jak ale dodává, názor na novináře, která pokládá za žumpu, nezměnil. (celý rozhovor)

  Miloš Zeman dostal první důchod a chce zpátky do politiky, zároveň ale nechce (2003-04-16)

  V polovině dubna začal Miloš Zeman pobírat starobní důchod ve výši okolo deseti a půl tisíce korun měsíčně. "Bydlím na chalupě v Novém Veselí u Žďáru nad Sázavou. To asi každý ví. Mohu říci, že s důchodem vystačím. Dosud jsem utrácel tři tisíce měsíčně. Na svých zvycích nemíním nic měnit," řekl Zeman v úterý 15. dubna 2003 Právu (zveřejněno 16. dubna).
  Deníku také údajně řekl, že uvažuje o návratu do politiky. "Nedokážu jen přihlížet. Stranu jsem před deseti lety převzal se sedmiprocentním volebním výsledkem a po pětiletém úsilí jsem se svým týmem ČSSD dovedl do Strakovky s dvaatřiceti procenty. Tehdy jako předseda strany. Nyní jako řadový člen zvažuji, jak a s kým nepříznivý trend zvrátit," měl říct Zeman Pavlu Blažkovi z Práva. Zeman se s poklesem preferencí ČSSD podle článku nehodlá smířit a řekl, že na březnovém sjezdu se výrazněji projevila asi třetina delegátů, která vnímala situaci v ČSSD podobně jako on. "Oslovili mě, abych nezůstal stranou, že jsem si už dost odpočinul. Řekli mi, že hodlají uvnitř ČSSD zformovat realistický proud. Bylo mi sympatické, že mezi těmito realisty převažují úspěšní komunální politici, podnikatelé, lidé úspěšní ve svých profesích. Toto spojování úspěšných začínám vnímat jako naději a hlavní vklad budoucnosti ČSSD," dodal.
  Ve středu 16. dubna večer však Zeman rozhovor popřel, když televizi Prima řekl: "Neuvažuji o návratu do politiky, třebaže by si to někteří přáli, ale já si to nepřeju. Obrodu sociální demokracie už musí provést nová generace." Tím opět mistrně zesměšnil novináře Práva Pavla Blažka a Alexandra Mitrofanova, podle LN Právu v poslední době žádný rozhovor nedal.

  Špidlovy šílenosti pokračují...

  Jen co Špidlova vláda dostala těsnou důvěru sněmovny, rozhodl se premiér potrestat Jiřího Rusnoka zbavením jeho ministerské funkce, protože seriózně přiznal, že v prezidentské volbě volil Klause, nikoliv Sokola.
  A co na to Miloš? "Byl jsem s Jiřím Rusnokem jako ministrem financí velmi spokojen," řekl Zeman ČTK. "Je mi líto, ale já už tyto šílenosti nehodlám komentovat," dodal ke Špidlovu rozhodnutí a současnému dění v ČSSD Zeman.

  Když Miloše 24. ledna porazil Václav Klaus, řekl, že do další volby už nejde. O necelý měsíc později ale nevyloučil, že by se zúčastnil přímé volby prezidenta. Měl ale jednu podmínku: nemohlo by to být za současného vedení ČSSD. "Za současného vedení se zcela určitě přímé volby nezúčastním," řekl Zeman pro ČTK. "Je-li strana vedena malými lidmi, nestanou se tím malí lidé velkými, ale naopak velká strana malou," prohlásil navíc bývalý premiér na adresu Vladimíra Špidly. Mezitím byl ovšem novým prezidentem zvolen Václav Klaus.

  Kdo může za rozvrat ČSSD? (2003-05-03)

  Miloš Zeman se domnívá, že by z vedení strany měli odejít lidé, kteří jsou podle něj zodpovědní za její současnou krizi. V rozhovoru pro Lidové noviny (LN 5. 3. 2003) jmenoval svého nástupce v čele ČSSD Vladimíra Špidlu, jejího místopředsedu Stanislava Grosse a předsedu Poslanecké sněmovny Lubomíra Zaorálka.
  "Myslím si, že by měli odstoupit ti, kdo nejvíce přispěli k rozvratu strany - spíše zákulisními intrikami, nežli poctivou hrou. A to není jenom Špidla nebo Gross, to je například i Zaorálek," řekl Zeman LN.

  Jak Zeman hlasoval v senátních a komunálních volbách? (2002-11-02)

  Miloš Zeman ve druhém kole senátních voleb dal ve svém volebním obvodě č. 27 (Praha 1) hlas Petru Weissovi z ODS. V sobotu 2. 11. 2002 při odchodu z volební místnosti řekl: "Do druhého kola nepostoupila kandidátka sociální demokracie, tak jsem volil s těžkým srdcem menší zlo."
  Weissovým soupeřem byl Martin Mejstřík (Cesta změny), na jehož adresu Miloš řekl: "Cesta změny je soubor politických chaotů, který nemá v parlamentu co dělat, a tento svůj názor jsem vyjádřil."
  Za volbu kandidáta ODS si vysloužil ostrou kritiku ministryně zdravotnictví Součkové (ČSSD).
  V komunálních volbách zůstal Miloš věrný sociální demokracii.

  na předchozí stránku úvodní stránkapsaný životopisnovinkyPřátelé Miloše Zemanaživotopis v datechfotografievýroky a bonmotyknihyprojevy, články a rozhovoryústní interpelaceprezidentské volbyřekli o MilošoviZeman v roce 1989Zemanovy domydiskusní fórumvaše názoryodkazy na úvodní stránku
  © 2002 - 2016 zemanolog     (email: zemanolog zavináč centrum tečka cz)
  lude('konec.php');?>