Projevy, články a rozhovory

Novoroční projev Miloše Zemana pro prvnízprávy.cz zveřejněný dne 1.1.2010 v 6:00

Název zdroje:prvnízprávy.cz
Datum vydání:01.01.2010
Nadpis:Miloš Zeman: Nekupujte zajíce v pytli! (VIDEO)

Vážení spoluobčané,

byl jsem požádán, abych Vám řekl několik slov nebo několik vět k nadcházejícímu roku 2010.

Nepřekvapím Vás, když Vám řeknu, že nejdůležitější politickou událostí tohoto roku budou bezpochyby volby do Poslanecké sněmovny. Ale překvapím Vás, když Vám řeknu, že nebudu agitovat za žádnou politickou stranu, včetně mé vlastní Strany práv občanů, protože se domnívám, že agitace je někdy příliš laciná, a že je daleko důležitější aby občané a nikoli politici, ať zleva nebo zprava sami změnili naši politickou scénu, protože dnešní politici to už nedokážou a bývalí politici, jako jsem například já, také ne.

Aby ovšem občané mohli tu politickou scénu změnit je podle mého názoru nutné splnit změny volebního zákona, a to takovým způsobem, aby politici mohli měnit pořadí na kandidátkách, ale aby toto pořadí mohli měnit také občané voliči. Aby si občané mohli vybírat z kandidátek více politických stran najednou, aby znali své poslance, protože dnes devadesát procent kandidátů vůbec neznáte a kupujete zajíce v pytli.

Chtěl bych Vám tedy popřát, abyste k volbám šli jako aktivní a sebevědomí občané. Nikoli jako ovce, které se nechají manipulovat jakýmkoli stranickým sekretariátem.

A k tomu Vám v Novém roce přeji hodně štěstí.

Miloš Zeman

na předchozí stránku úvodní stránkapsaný životopisnovinkyPřátelé Miloše Zemanaživotopis v datechfotografievýroky a bonmotyknihyprojevy, články a rozhovoryústní interpelaceprezidentské volbyřekli o MilošoviZeman v roce 1989Zemanovy domydiskusní fórumvaše názoryodkazy na úvodní stránku
© 2002 - 2016 zemanolog     (email: zemanolog zavináč centrum tečka cz)