Projevy, články a rozhovory

Rozhovor Miloše Zemana s Renatou Kalenskou pro Lidové noviny dne 2.6.2003 pod titulem JE TO POLITICKY MOTIVOVANÁ AKCE

LN: Jana Bobošíková čelí kvůli svému pořadu Sedmička podezření z pomluvy, šíření poplašné zprávy a hanobení skupiny obyvatel. Někteří hovoří o normálním trestním oznámení, jiní bijí na poplach, že je to útok na svobodu slova. Jak to vnímáte vy z Vysočiny?

Všiml jsem si toho na teletextu a myslím, že paní Bobošíková je jeden z mála našich skutečně profesionálních novinářů. A někteří amatéři vždy závidí profesionálům. Policie se v tomto případě chová nesmírně hloupým způsobem, protože jde zřejmě o politicky motivovanou akci. Je to útok nejen na svobodu novinářské práce, ale především na profesionální stránku práce novináře. A to ve prospěch právě těch bezzubých novinářů. Takže jak vidíte, svůj názor na novináře jsem nezměnil.

LN: Už jsem začala mít dojem, že se z vás stane obránce žumpy, jak vy novináře nazýváte.

Tak to rozhodně ne. Ale nad bývalou žumpou, tedy bývalou kadibudkou, která byla před mým dřevníkem, jsem si vysadil popínavé růže. A protože hezky voní, tak zjišťuju, že žumpa je docela příjemná věc.

LN: Ještě jedna otázka...

Já už jsem řekl vše.

LN: Zůstaneme u Bobošíkové.

Tak prosím.

LN: Použil byste tak ostrá slova jako Ivan Langer, který tvrdí, že se jedná o jakousi špidlovsko-svobodovsko-marešovskou normalizaci médií?

Já bych použil jiná slova. Řekl bych že v našem životě probíhá neustálý boj mezi závistivými amatéry a profesionály. A toto je součást takového boje. Je zapotřebí stát na straně profesionálů, pokud si chceme zachovat vlastní sebeúctu. To je vše.

na předchozí stránku úvodní stránkapsaný životopisnovinkyPřátelé Miloše Zemanaživotopis v datechfotografievýroky a bonmotyknihyprojevy, články a rozhovoryústní interpelaceprezidentské volbyřekli o MilošoviZeman v roce 1989Zemanovy domydiskusní fórumvaše názoryodkazy na úvodní stránku
© 2002 - 2016 zemanolog     (email: zemanolog zavináč centrum tečka cz)